Biz Kimiz?

HAKKIMIZDA

EYE Anaokulu 2012 yılında üç eğitimci  tarafında Helen Doron Etiler şubesi olarak açıldı.2018-2019 eğitim –öğretim yılı itibari ile deneyimli kadrosu ile EYE  Anaokulu olarak  programlarını daha da geliştirerek eğitim hayatına devam ediyor.

KURUCULARIMIZ
Ayten BAŞTÜRK / EYE Anaokulu Kurucu Ortak

1986 yılında KTÜ Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra birçok özel ve resmi kurumda eğitimci olarak çalıştı. İş hayatı ile birlikte ,1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden  mezun oldu.2017 -2018 eğitim-öğretim yılı içinde davet üzerine Yeni Yüzyıl Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde ‘Aile Rehberliği’ dersine girerek deneyimlerini öğretmen adaylarımızla paylaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı. 30 yılı aşan bir süredir eğitim hayatının içinde aktif bir şekilde yer alan kurucumuz ‘ Eğitim akıntıya karşı yüzmeye benzer durunca gerilemeye başlarsın’ atasözünü kendisine rehber edinmiş ve hayat boyu öğrenmenin ve öğrendiklerimizi paylaşmanın önemine inanmış bir eğitimci olarak kurumumuzda çalışmalarına devam etmektedir.

İlknur DİGİÇAYLIOĞLU / EYE Anaokulu Kurucu Ortak

1987 Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu olan kurucumuz İzzet Baysal Anadolu Lisesinde ve özel okullarda Almanca öğretmenliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu.1994 yılında eşinin görevi nedeni ile Zürih’e yerleşti. Burada Türkiye Başkonsolosluğunda görev yaptı.1997 yılında Amerika’ya taşınan İlknur Hanım 19 seneden uzun bir süre yurtdışı tecrübelerini geliştirdi ve 2013 yılında ülkemize dönerek  diğer kurucularımızla birlikte EYE Anaokulu (Helen Doron Etiler)kurmaya karar verdi.Halen kurucusu olduğu kurumumuzda çalışmalarına devam ediyor.

Nesrin ORAL / EYE Anaokulu Kurucu Ortak

ODTÜ Kimya mezunu olan Nesrin Oral, yaklaşık 30 senedir eğitim hayatının  içinde.

ODTÜ’yü bitirdikten sonra , eğitimci olmaya karar vererek Gazi Üniversitesi’nden de Pedagojik Formasyon aldı. Anadolu liselerinde ve özel okullarda  İngilizce / Kimya / Matematik / Fen Bilgisi branşlarında dersler verdi.

Tecrübeleri sonucunda İngilizce edinmenin ve eğitimin okul öncesi yaşlarda başlamasının ne kadar önemli ve gerekli olduğunun farkındalığı ve bilinci ile küçük yaş grubuna yöneldi. Özel ve devlet İlkokullarında İngilizce dersleri verdi. Ve bu süreçte emekliliğinde küçük çocukların eğitimi ile ilgilenmek istediğine karar vererek, İngilizce Dil Merkezi ve İngilizce ağırlıklı eğitim yapan Ana Okulu kurmaya karar verdi.

Hedefinin; çocukların ‘Altın Çağı’ denilen 0-6 yaş arasındaki dönemlerinde, hayatlarına dokunmak,  mutlu, donanımlı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmek  için  çalışmak, araştırmak ve en iyisini yapmak olduğunu belirtiyor.